Naturalny olejek świerkowy 10 ml

14.50 PLN


szt.


Olejek świerkowy otrzymuje się z młodych pędów świerku pospolitego. Ma bezbarwny albo jasnożółty kolor. Charakteryzuje się wysoką nutą zapachową. Zapach jest lekki i świeży, przypominający żywicę.

Olejek świerkowy na wszechstronne zastosowanie i można go stosować jako samodzielny preparat leczniczy i pielęgnacyjny. Doskonale łączy się również z innymi naturalnymi olejkami. Najlepsze kompozycje powstają z olejkiem lawendowym, sosnowym, melisowym, tymiankowym oraz cytrynowym.

KRAJ POCHODZENIA

Chiny

DZIAŁANIE

Olejek świerkowy działa przede wszystkim orzeźwiająco i pobudzająco. Jest doskonałym środkiem niwelującym zmęczenie. Radzi sobie świetnie z nerwobólami oraz wyczerpaniem nerwowym – działa uspokajająco.

Działa nie tylko kojąco na duszę, ale również ciało. Olejek świerkowy działa rozgrzewająco. Dzięki temu stosowany może być w chorobach reumatyzmu i artretyzmu. Pobudza też krążenie krwi.

Olejek świerkowy wykazuje też działanie antyseptyczne, przeciwzakaźne (szczególnie przy gronkowcu), wykrztuśne – może być stosowany przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Działa łagodząco w stanach zapalenia zatok, zapalenia krtani, zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc oraz przy anginie.

Może być stosowany do codziennej pielęgnacji ran, otarć, owrzodzeń, odleżyn. Olejek świerkowy przyśpiesza proces gojenia ran i regenerację blizn. Powszechnie stosowany jest również w ramach walki z infekcjami układu moczowego. To właśnie olejek świerkowy odkaża drogi moczowe i tonizuje pęcherz moczowy.

KIEDY STOSOWAĆ?

  • w stanach nadmiernego pobudzenia emocjonalnego
  • przy przeziębieniu i stanach podgorączkowych
  • w infekcjach górnych dróg oddechowych

JAK STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE?

Do kąpieli – 3-6 kropli do wanny napełnionej ciepłą wodą

Do masażu – 2 krople olejku eterycznego na łyżkę olejku do masażu

Do aromatyzacji pomieszczeń – przez nawilżacze i rozpylacze (5 kropli na 1 litr wody)

Produkt do użytku zewnętrznego! Powinien być stosowany po rozcieńczeniu – z innymi olejkami albo środkami kosmetycznymi. Nie powinny używać go kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przed użyciem warto wykonać próbę uczuleniową. Olejek świerkowy powinien być przechowywany w szczelnym opakowaniu z ciemnego szkła. Należy trzymać go w miejscu o temperaturze pokojowej, niedostępnym dla dzieci.

Informacje dotyczące właściwości i zastosowania naturalnych olejków eterycznych znajdujące się na naszej stronie internetowej zaczerpnięto z literatury i publikacji z dziedziny aromaterapii. Mają one charakter informacyjny, a żadne choroby nie powinny być leczone bez konsultacji z lekarzem.

Facebook