Naturalny olejek jałowcowy 10 ml

14.50 PLN


szt.


Olejek jałowcowy pozyskiwany jest dzisiaj z szyszkojagód jałowca pospolitego. Znany jest jednak od wieków – już w starożytności z jego dobroczynnych właściwości korzystali Egipcjanie. Znany był również w Grecji, Macedonii oraz Chinach.

Głównymi składnikami olejku jest alfa-pinen oraz kadinen. To dzięki nim olejek wykazuje właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybiczne. Do tego łagodzi zakażenia górnych dróg oddechowych i zwalcza katar. To tylko niektóre z jego zastosowań.

Jego zapach jest mocny, żywiczny, korzenny. Można go łączyć z innymi olejkami, między innymi kminkowym, rozmarynowym czy olejkiem z pestek winogron, lnianym, geraniowym, grejpfrutowym.

KRAJ POCHODZENIA

Niemcy

DZIAŁANIE

Olejek jałowcowy ma wszechstronne zastosowanie. Przede wszystkim działa moczopędnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo oraz pobudzająco. Do tego wspomaga procesy trawienne, przyśpiesza gojenie się ran, zwalcza trądzik, cellulit – stymuluje krążenie limfy oraz rozstępy. Można go stosować w ramach walki z przeziębieniem i infekcjami gardła – łagodzi kaszel, niweluje katar. Działa również przeciwskurczowo, antyreumatycznie i napotnie. Rozgrzewa i rozluźnia mięśnie. W ramach aromaterapii nie tylko odświeża powietrze i odstrasza owady, ale też orzeźwia, poprawia koncentracje uwagę, koi nerwy.

KIEDY STOSOWAĆ

  • w stanach apatii i umysłowego zmęczenia
  • pomocniczo w stanach zapalnych skóry
  • w ramach pielęgnacji skóry
  • odstraszająco na muchy i komary

JAK STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE

Do kąpieli – 3-6 kropli do wanny napełnionej ciepłą wodą

Do masażu – 2 krople olejku eterycznego na łyżkę olejku do masażu

Do aromatyzacji pomieszczeń – przez nawilżacze i rozpylacze (5 kropli na 1 litr wody)

Do inhalacji – do miski z gorącą wodą należy dodać łyżeczkę olejku jałowcowego. Następnie nakryć głowę ręcznikiem, pochylić się nad miską i wdychać aromatyczną parę przez 5-10 minut.

Olejek jałowcowy nie może być stosowany bez rozcieńczenia. Może wtedy wywołać alergię i podrażnienie. Przed pierwszym zastosowaniem zawsze należy wykonać próbę uczuleniową.

Olejek należy trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży oraz karmiące. Przed kontaktem z olejkiem trzeba chronić oczy.

Informacje dotyczące właściwości i zastosowania naturalnych olejków eterycznych znajdujące się na naszej stronie internetowej zaczerpnięto z literatury i publikacji z dziedziny aromaterapii. Mają one charakter informacyjny, a żadne choroby nie powinny być leczone bez konsultacji z lekarzem.

Facebook