Naturalny olejek cytrynowy 10 ml

18.50 PLN


szt.


Wytłaczany jest ze skórki cytryny. Co ciekawe, pierwotnie wykorzystywany był jedynie w ramach aromaterapii. Obecnie docenia się go za działanie lecznicze – głównie dermatologiczne, ale również pielęgnacyjne.

Olejek cytrynowy ma lekki, orzeźwiający i świeży zapach. Jego kolor powinien być jasno albo ciemnożółty.

KRAJ POCHODZENIA

Włochy

DZIAŁANIE

W ramach aromaterapii wykorzystuje się  go jako główny składnik środków odświeżających powietrze. Co ciekawe, olejek cytrynowy wykazuje działanie dezynfekujące – można dodać go do wody i rozpylić w pomieszczeniu (odkaża się nim nawet sale szpitalne); sprawdza się również do mycia podłóg. Da wtedy nie tylko świeży zapach, ale poradzi sobie z toksynami i drobnoustrojami. Olejek cytrynowy działa też antyseptyczne. Po rozcieńczeniu można smarować nim skórę. Przyśpiesza też gojenie się ran i blizn potrądzikowych. Zwalcza stany zapalne skóry i błon śluzowych.

I to nie wszystko, bo olejek cytrynowy działa lekko pobudzająco. Dzięki temu zwalcza zmęczenie i stres oraz relaksuje. Poprawa koncentrację uwagi i pamięć.

Olejek cytrynowy stosuje się również przy infekcjach górnych dróg oddechowych i przeziębieniach. Można nim płukać jamę ustną – w stanach zapalnych gardła.

KIEDY STOSOWAĆ

  • pomocniczo przy stanach zapalnych skóry, opryszczce, łupieżu, trądziku,
  • przy przeziębieniu i katarze dla orzeźwienia,
  • do odświeżania powietrza i dezynfekcji pomieszczeń,
  • przy ukąszeniach insektów – w ramach odkażania skóry i niwelowania efektu swędzenia,
  • dla poprawy samopoczucia, do zwalczania zmęczenia.

JAK STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE

Do kąpieli – 3-6 kropli do wanny napełnionej ciepłą wodą

Do masażu – 2 krople olejku eterycznego na łyżkę olejku do masażu

Do aromatyzacji pomieszczeń – przez nawilżacze i rozpylacze (5 kropli na 1 litr wody)

Jako dodatek – do kremów, maści przeciwbakteryjnych, tonizujących czy przeciwzapalnych. Do odświeżaczy powietrza, środków czyszczących.

Przed zastosowaniem olejku cytrynowego należy przeprowadzić próbę uczuleniową. Chociaż olejek jest w pełni naturalny, to warto trzymać go w miejscu niedostępnym dla dzieci. Ostrożnie powinny go stosować kobiety ciężarne oraz karmiące.

Informacje dotyczące właściwości i zastosowania naturalnych olejków eterycznych znajdujące się na naszej stronie internetowej zaczerpnięto z literatury i publikacji z dziedziny aromaterapii. Mają one charakter informacyjny, a żadne choroby nie powinny być leczone bez konsultacji z lekarzem.

Facebook