Walentynkowy zawrót głowy

IMG_0114

Już w czasach starożytnych Grecy tworzyli aromatyczne eliksiry, które miały służyć do różnych celów, również do uwodzenia. Według legendy, Kleopatra zapowiedziała swoje spotkanie z Markiem Antoniuszem, skrapiając pachnidłami żagle swojego statku. Kleopatra pewnie wtedy jeszcze tego nie wiedziała, ale nasz układ nerwowy reaguje na zapachy błyskawicznie – w 0,05 sekundy! Działają one na część mózgu odpowiedzialną za kontrolowanie emocji i seksualności, tym samym wyzwalają i wpływają na reakcje fizyczne.

Roślinom charakterystyczny dla nich zapach nadają naturalne olejki eteryczne. Te dostępne w portfolio Optima PLUS są pozyskiwane przez destylację z kwiatów, liści, kory, korzeni, nasion i żywicy roślin olejkodajnych. Są to naturalne ekstrakty rośline, a nie syntetyczne substancje zapachowe. Z namiętnością, uwodzeniem i erotyzmem kojarzone są między innymi: beramotka, cynamon, goździk, ylang-ylang, paczuli.

Jeśli z powodu stresu, pośpiechu i codziennego napięcia w walentynkowy wieczór będziecie potrzebowali raczej odprężenia i relaksu, niż pobudzenia, dobrze sprawdzą się olejki eteryczne grejpfrutowy, eukaliptusowy, lawendowy, melisowy, pomarańczowy i z drzewa różanego.

Jak stworzyć wyjątkowy nastrój w Walentynki z olejkami eterycznymi Optima PLUS?

  • najprościej zakroplić je do wody kominku zapachowym albo nawilżaczu powietrza
  • możecie przygotować kąpiel z dodatkiem kilku kropli olejku
  • zafundujcie sobie zmysłowy masaż z olejem ze słodkich migdałów jako bazowym olejem do masażu i kilkoma kroplami wybranego olejku eterycznego

Życzymy Wam miłego wieczoru walentynkowego!

 

Facebook