Domowe sposoby na przeziębienie – naturalne olejki eteryczne Optima PLUS

Początek jesieni to czas zmiennej pogody, wiatru, znacznych wahań temperatur. Wraz ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi spada też nasza odporność i wzrasta podatność na infekcje i przeziębienia.

Poza tradycyjnymi metodami radzenia sobie z infekcjami, wspomagająco możemy stosować olejki eteryczne Optima PLUS. Olejki eteryczne Optima PLUS, działają antybakteryjnie, antywirusowo, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, wykrztuśnie. Warto wiedzieć, jakie olejki eteryczne mieć w apteczce, aby zwalczać oznaki przeziębienia szybko i naturalnie.

_MG_0067_olejek eukaliptusowy_Optima_PLUS

Olejki eteryczne Optima PLUS nie tylko leczą symptomy choroby, ale także im zapobiegają. Uzdrawiające właściwości aromaterapii to nie zasługa zapachów, a składu chemicznego olejków eterycznych. Przy wyborze zatem olejków eterycznych należy zwrócić uwagę na to, czy są 100% naturalne czy też są jedynie substancjami zapachowymi albo też olejkami rozcieńczonymi olejami bazowymi. Olejki syntetyczne mają takie same zapachy, ale nie właściwości. Nie pomogą nam leczyć jesiennych dolegliwości, ponieważ prawdziwa moc olejków eterycznych tkwi w substancjach roślinnych, z których je pozyskano. Olejki eteryczne Optima PLUS są w 100% naturalne. Nie sprzedajemy substancji zapachowych i olejków eterycznych rozcieńczonych olejami bazowymi. Wszystkie nasze olejki eteryczne sprowadzamy od najlepszych producentów olejków z Włoch, Hiszpanii i innych krajów.

Domowe inhalacje. Pierwsza zasada – zachowaj umiar

Domowe inhalacje mogą idealnie pomóc zwalczyć wodnisty katar i uczucie zatkanego nosa. Poznaj sposoby na samodzielne przygotowanie domowej inhalacji, która załagodzi katar i pomoże szybko wyleczyć jesienne przeziębienie. Inhalacje z dodatkiem 100% naturalnych olejków eterycznych Optima PLUS, których drobiny w postaci aerozolu łatwo rozprzestrzeniają się w nosie można samodzielnie przygotować i przeprowadzić w domu. Pamiętaj, że inhalacji nie wolno wykonywać częściej niż 3 razy dziennie, a po jej wykonaniu zalecane jest pół godziny odpoczynku. Jeżeli z trudem znosisz gorącą parę podczas inhalacji możesz od czasu do czasu schłodzić twarz wodą. Innym sposobem na inhalacje parowe, przy którym możemy się dodatkowo zrelaksować, jest kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych Optima PLUS. Olejek miętowy Optima PLUS działa wykrztuśnie, jednak nie powinno się go stosować do inhalacji. Zawarty w nim mentol jest zbyt silny i może podrażniać śluzówki. Aby bezpiecznie korzystać z jego właściwości, dodajmy kilka kropel do żelu pod prysznic lub kremu do rąk. Olejek goździkowy i cynamonowy Optima PLUS również działa oczyszczająco na układ oddechowy. Najlepiej jest go podgrzewać w specjalnym kominku do aromaterapii. Zapach wypełni cały dom, a ponadto przyniesie ulgę w objawach przeziębienia.

Aby samodzielnie zrobić inhalację, wystarczy kupić w aptece, sklepie zielarskim albo w sklepie internetowym www.optima-plus.eu, olejki eteryczne Optima PLUS. W domu należy przygotować niewielką miskę i czysty ręcznik. Do wrzątku dodajemy 15 kropli olejku eukaliptusowego lub rozmarynowego Optima PLUS. Przykrywamy głowę ręcznikiem i pochylamy się nad miską. Przez kilka minut (5-10 minut) wdychamy spokojnie parę nosem i wydychamy ustami. Takie inhalacje działają odkażająco, powodują rozrzedzenie zalegającej wydzieliny, i udrożnienie nosa. Pomagają również złagodzić podrażnienia skóry obtartej częstym używaniem chusteczek do nosa.

a) Inhalacja olejkiem eterycznym eukaliptusowym Optima PLUS

– powszechnie stosowana w leczeniu przeziębienia, kataru, kaszlu, anginy, zatok. Ma właściwości bakteriobójcze i antywirusowe. Olejek eteryczny eukaliptusowy Optima PLUS, udrażnia kanały nosowe i ułatwia odksztuszanie. Olejek wykazuje też właściwości napotne i przeciwgorączkowe;

– zaletą olejku eukaliptusowego Optima PLUS jest też działanie dezynfekujące. Rozpylony w powietrzu zabija bakterie i oczyszcza.

b) Inhalacja olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego Optima PLUS

– pomaga przy zapaleniu gardła i uciążliwym kaszlu. Olejek z drzewa herbacianego Optima PLUS to także bardzo skuteczny lek na katar. Do gorącej wody dodajemy kilka kropli olejku (wystarczy już dwie krople) i wdychamy opary przez około 5 min. Można również zastosować kombinację dwóch olejków. Świetnie sprawdzi się olejek sosnowy czy eukaliptusowy Optima PLUS zmieszany z olejkiem herbacianym Optima PLUS. Nie powinny go stosować małe dzieci, kobiety w ciąży, alergicy.

c) Inhalacja olejkiem eterycznym sosnowym Optima PLUS

– sprawdza się w leczeniu kataru, zatok, bólu gardła i grypy. Działa wykrztuśnie i antyseptycznie. Udrożnia górne drogi oddechowe, ułatwiając oddychanie. Zaleca się inhalacje olejkiem sosnowym Optima PLUS do trzech razy dziennie, aż do ustąpienia objawów;

– działanie olejku sosnowego wzmacnia olejek eukaliptusowy, a ich właściwości się uzupełniają. Przygotowując inhalację możesz dodać po kilka kropli obu olejków.

d) Inhalacja olejkiem eterycznym lawendowym Optima PLUS

– na przeziębienie i złe samopoczucie pomoże olejek lawendowy Optima PLUS. Działa przeciwbólowo i leczy infekcje, a przy tym uspokaja, ułatwia zasypianie i dobrze wpływa na skórę.

Domowa maść na przeziębienie

Masz trudności z oddychaniem, zatkany nos i kaszel? Możesz przygotować samodzielnie domową maść z olejkami eterycznymi Optima PLUS, wspomagającą leczenie przeziębienia. Podstawą maści powinien być olej o stałej lub płynnej konsystencji, który posłuży jako nośnik dla olejków eterycznych i nie spowoduje podrażnienia skóry. Najlepiej sprawdzi się ze słodkich migdałów (możesz zastosować także olej jojoba, czy też kokosowy). Aby uzyskać maść, należy dodać do podstawowego oleju kilka kropel olejku eterycznego Optima PLUS. Najlepszy będzie olejek eukaliptusowy, z drzewa herbacianego, sosnowy. Maścią smarujemy klatkę piersiową i plecy. Olejki eteryczne zawarte w maści będą parować i w ten sposób udrożnią nasze drogi oddechowe.

Olejki eteryczne Optima PLUS na ból mięśni

Grypa i przeziębienie mogą powodować nieprzyjemne bóle mięśni, które sprawiają, że nie mamy siły wstać z łóżka. Aromaterapia okazuje się przydatna również w leczeniu tych dolegliwości. Pozbędziemy się bólu mięśni, stosując podgrzane olejki eteryczne. Do oleju bazowego (np. oleju ze słodkich migdałów Optima PLUS) lub bezzapachowego balsamu do ciała należy dodać odpowiedni olejek, rozgrzać produkt w dłoniach i wmasować całość w obolałe miejsca. Olejek goździkowy działa przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie i antyseptycznie. W zmęczone mięśnie można też wmasować olejek eukaliptusowy, który je rozgrzeje, rozluźni i złagodzi ból. Do masaży warto wykorzystać olejek rozmarynowy, herbaciany lub imbirowy Optima PLUS, które działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo i chłodząco.

Aromaterapia

Dodajemy kilka kropel olejku eterycznego Optima PLUS do kominka aromateraputycznego, Zbiorniczek napełnia się wodą, a następnie dodaje 5 – 8 kropli olejku eterycznego (w zależności od wielkości pomieszczenia i swoich upodobań co do intensywności zapachu). Pod wpływem ciepła świeczki podgrzewającej zbiornik pomieszczenie wypełnia się pięknym i rześkim zapachem. Możemy także własnoręcznie wykonać chusteczki do nosa do inhalacji. Wystarczy na jednorazową chusteczkę albo bawełnianą dodać dwie krople olejku eterycznego Optima PLUS zalecanego na infekcje. Wdychanie oparów olejków eterycznych z chusteczki przyłożonej do nosa może ułatwić oddychanie

UWAGA!!!

  • stosując domowe inhalacje z użyciem olejków eterycznych Optima PLUS – zachowaj umiar;
  • jeżeli czekasz na dostawę olejków eterycznych Optima PLUS ze strony www.optima-plus.eu , szybkim sposobem na zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu, a co za tym idzie ułatwienie oddychania, jest również rozwieszenie na kaloryferach wilgotnych ręczników;
  • jeśli korzystasz z ceramicznych nawilżaczy powietrza na kaloryfery, można dodać kilka kropli olejku eterycznego do takiego nawilżacza,
  • należy zachować rozwagę wykorzystując do parówek olejki eteryczne – ich nadmiar może być szkodliwy;
  • w przypadku nasilenia objawów chorobowych lub ich nasilenia, skontaktuj się z lekarzem albo farmaceutą;
  • pamiętaj, iż olejki wspomagają leczenie, jednakże go nie zastępują.

Informacje dotyczące właściwości i zastosowania naturalnych olejków eterycznych znajdujące się na naszej stronie internetowej zaczerpnięto z literatury i publikacji z dziedziny aromaterapii. Mają one charakter informacyjny, a żadne choroby nie powinny być leczone bez konsultacji z lekarzem.

#OptimaPLUS #olejkieteryczne #olejeksosnowy #olejekeukaliptusowy #olejekrozmarynowy #olejekgoździkowy #olejekherbaciany #olejeklawendowy #przeziębienie #inhalacje

Facebook